Opcje przeglądania

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników uprawiających sporty walki, podłoże, gdzie odbywają się treningi czy zawody powinno być wyłożone materiałem izolacyjnym elastycznym i przede wszystkim amortyzującym. Twarde powierzchnie nie nadają się do ćwiczeń. Idealnym rozwiązaniem do stosowania w klubach sportów walki, fitness, siłowniach, a także kącikach zabaw dla dzieci są maty treningowe puzzlowe.

Maty treningowe – co to takiego?

To arkusze tworzyw sztucznych (pianki) o dużej elastyczności, izolują od podłoża, są lekkie, stabilne, antypoślizgowe, tłumią obciążenia i uderzenia, mogą mieć różną grubość i gęstość. Maty treningowe to pianki EVA lub PE. EVA - czyli mikroguma zamkniętokomórkowa (kopolimer etylenu i octanu winylu), PE – spieniony gazem polietylen. Jako maty treningowe najlepiej sprawdzają się maty o łączeniach typu puzzle - dzięki takiemu rozwiązaniu maty "nie rozjeżdżają" się podczas treningów. Dwukolorowe maty treningowe puzzle - można z nich wyodrębniać pole walki o dowolnych wymiarach lub układać według uznania. Zaletą mat jest ich kompaktowa wielkość(1m/1m) i niska waga. Ułożone jedna na drugiej nie zajmują dużo miejsca i z łatwością można je przenosić i transportować.

Maty do sportów walki

Do wyboru mamy maty o grubości 2 i 4 cm, o różnej gęstości. Przy sportach, gdzie występują elementy "rzucania" (judo, ju - jitsu, hapkido, aikido, samoobrony) sprawdzą się maty grubsze, do takewondo, kicboxingu, karate – odpowiednie będą maty 2cm. Im większa gęstość, tym większa odporność na ubijanie.

Maty treningowe puzzle w naszym sklepie

Posiadamy w sprzedaży maty treningowe EVA i PE zgodne z normami federacji sportów walki. Maty są wysokiej jakości, trwałe i estetyczne. Te i wiele innych artykułów wyposażenia sali treningowych, znajdziesz w sklepie Daniken - zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium