Odstąpienie od umowy

Informacja o prawie odstąpienia od umowy od umowy zawartej na odległość

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład: 

 

  • pisemnie na adres: Daniken, ul. Mogilska 97, 31-545 Kraków;
  • w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: biuro@daniken.com.pl;

 

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo stanowi załącznik do regulaminu Sklepu Internetowego. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. 

 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Jeżeli otrzymali Państwo zakupioną rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: ul. Mogilska 97, 31-545 Kraków, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Zawarte w tym komunikacie zapisy dotyczące konsumenta stosuje się od dnia 1 stycznia 2021 r. i dla umów zawartych od tego dnia również do kupującego będącego osobą fizyczną zawierającą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

 

W przypadku chęci odstąpienia od umowy prosimy postępować według wskazówek:

 

1. W przypadku chęci odstąpienia od umowy prosimy postępować zgodnie z instrukcją. Prosimy o wypełnienie formularza odstąpienia od umowy - następnie należy dokładne sprawdzić czy formularz został poprawnie wypełniony, jest to niezbędne do poprawnej realizacji zwrotu. Należność zostanie zwrócona tą samą formą płatności, jeżeli wybrałeś płatność za pobraniem - podanie numeru konta jest niezbędne do wpisania. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie posiadasz formularza możesz go pobrać tutaj: Formularz odstąpienia od umowy

Zwrot z tytułu reklamacji: Jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań (niezgodność produktu z opisem, wada bądź inne) i chcesz złożyć z tego tytułu reklamację prosimy najpierw o przesłanie tej informacji na adres e-mail: biuro@daniken.com.pl - w przypadku wyboru powodu zwrotu w wygodnych zwrotach opcji reklamacji - nie ma możliwości wygenerowania automatycznie etykiety.

Jeżeli nie korzystają Państwo z wygodnych zwrotów które oferujemy tutaj:

 

Konieczne będzie poinformowanie nas drogą mailową o odstąpieniu od umowy lub uzupełnienie formularza, przy braku jakichkolwiek dokumentów nie jesteśmy w stanie stwierdzić, który klient zwraca towar. Prosimy o dopilnowanie formalności.

 

Prosimy pamiętać, że nie przyjmujemy paczek wysłanych za pobraniem. Koszty zwrotu ponosi kupujący.

Jeżeli konsument po odstąpieniu od umowy odsyła przedsiębiorcy towar w stanie uszkodzonym / wskazującym na użytkowanie albo w stanie uniemożliwiającym jego ponowną sprzedaż po regularnej cenie, sklep Daniken zastrzega sobie prawo do obniżenia wartości kwoty zwracanej klientowi.

Jak stanowi Ustawa w treści ust. 4 art. 34: „Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy".

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium