Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kultura Dalekiego Wschodu od zawsze budzi podziw Europejczyków. Zainteresowanie egzotyczną kulturą zapewne wynika z jej odmienności, a także z widowiskowości wielu jej aspektów, np. sztuk i sportów walki. Coraz większa liczba trenujących mówi sama za siebie. Należy podkreślić, że ich istotą jest nie tylko przygotowanie fizyczne, ale równie ważny jest rozwój duchowy i psychiczny. Jeśli trenujesz karate lub inny sport, gdzie ważne są uderzenia, to wiesz, na czym polega Tameshi – wari, czyli test łamania, rozbijania desek czy cegieł różnymi częściami ciała (kantem dłoni, pięścią, stopą). Dla laika jest to niewykonalne, ale ćwicząc sztuki walki pozyskujesz taką umiejętność. Perfekcyjne opanowanie techniki uderzeń i prędkości wymaga odpowiedniego sprzętu treningowego. Deski do testów łamania nie służą do popisywania się siłą ani nie są tylko widowiskowym promowaniem sztuki walki, ale są przede wszystkim miernikiem umiejętności technicznych zawodnika.

Deski do łamania - do przełamywania strachu przed bólem, ćwiczeń koncentracji i doskonalenia ciosów

Wykonane z wytrzymałego, twardego sztucznego włókna, pokryte cienką pianką dwa kawałki plastiku, połączone w taki sposób, że można je rozbijać i ponownie składać, są idealne do testowania wyuczonych technik. Egzamin na wyższe stopnie dan i kyu wymaga umiejętności rozbijania twardych przedmiotów. I nie tylko. Test rozbijania stosuje się przy rozstrzyganiu wyrównanej walki.

Jaką deskę wybrać do testów łamania?

Grubość deski zależy od umiejętności ćwiczącego. W sprzedaży posiadamy deski do testów łamania 1 cm - juniorskie; 1,5 cm - dla średniozaawansowanych i 2 cm - dla zaawansowanych. Pamiętajcie jednak, że bez odpowiedniego przygotowania rozbijanie czegokolwiek, grozi poważnymi kontuzjami. Dopiero wiele godzin ćwiczeń pod okiem trenera daje możliwość sprawdzenia się na desce do łamania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium