Decydując się na trenowanie sportów czy sztuk walki, warto wcześniej poczytać czy popytać, jaki jest wymagany strój z uwzględnieniem obuwia do trenowania konkretnego stylu walki. O ile amator może obyć się bez profesjonalnego stroju, o tyle butom należy poświęcić więcej uwagi. Buty do sportów walki inaczej wyglądają do boksu, inne są do Tai Chi, jeszcze inne do karate czy Jiu Jitsu. Odpowiednie obuwie nie tylko chroni i stabilizuje stopę przed urazami, ale decyduje o szybkości, zwinności zawodnika i przekłada się na precyzję ciosów.

Buty bokserskie – wysoka cholewka, cienka podeszwa

Praca nóg jest w boksie bardzo ważna. Jeśli wiążesz przyszłość z boksem, nie oszczędzaj na obuwiu. Wybieraj profesjonalne buty sprawdzonych marek. Buty do boksu powinny mieć wyższą cholewkę, być niezwykle lekkie, posiadać cienką, antypoślizgową podeszwę, nie mogą krępować ruchów i muszą być przewiewne.

Buty do kung - fu

Tradycyjne buty do kung – fu to buty wsuwane z podeszwą z elastycznej gumy o dobrej przyczepności i wierzchu z płótna żaglowego.

Buty do Tai – Chi

To z kolei lekkie obuwie, łącznie z podeszwą uszyte z bawełny.

Buty do taekwondo, karate, zapasów

Tu z kolei sprawdzają się buty elastyczne ze sztucznej skóry, lekkie z antypoślizgową podeszwą.

Obuwie do sportów walki przede wszystkim powinny być wygodne, nie mogą być za duże ani uciskać w żadnym wypadku nie kupuj używanych, bo buty dopasowały się już do kształtu stopy osoby, która je nosiła. W naszym sklepie w sprzedaży posiadamy profesjonalne buty odpowiednie do konkretnego stylu walki, ale także uniwersalne, w których z powodzeniem mogą ćwiczyć amatorzy. U nas kupisz buty do sportów walki zarówno dla dorosłych jaki te, przeznaczone dla dzieci. Stawiamy na jakość i sprawdzonych producentów.

W naszej ofercie znajdziesz także torby sportowe oraz odzież do sportów walki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium