Czasy, kiedy boks był sportem zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn minęły bezpowrotnie. Dzisiaj kobiety trenujące boks nie należą do wyjątków. W ringu potrafią być bardziej waleczne niż niejeden mężczyzna. Walka na pięści jest jednym z najstarszych sportów znanych już w Starożytnej Grecji. Zasady współczesnego boksu opublikowano w 1867 roku w Wielkiej Brytanii i zawierały między innymi obowiązek zakładania rękawic do walki. Ich przeznaczenie nie zmieniło się do dziś. Rękawice bokserskie mają amortyzować ciosy, zwiększać ochrony dłoni i stabilizować nadgarstek.

Co wyróżnia rękawice bokserskie dla kobiet?

Przede wszystkim przy ich projektowaniu uwzględnia się dłoń kobiecą, która jest smuklejsza i mniejszych rozmiarów niż męska. Głównym elementem rękawic jest mechanicznie ukształtowana pianka, która nadaje kształt, rozmiar i wagę. Rękawice bokserskie dla kobiet mogą ważyć 6 OZ, 8 OZ i 10 OZ. Waga podawana jest w uncjach (1 uncja to 28 gramów). Dla kobiet o drobnej budowy i masie ciała 45 kg przeznaczone są 6 OZ. 8 OZ poniżej 60 kg masy ciała. 10 OZ – 65 kg – 78 kg, 12 OZ – duże dłonie i 78-90 kg wagi ciała. Wybór rękawic bokserskich damskich zależy od ich przeznaczenia. Rękawice do treningu i sparingu mają bardziej rozbudowaną część uderzeniową i ich rozmiar to waga wyrażona w uncjach. Rękawice przyrządowe są lżejsze, z mniejszą powierzchnią uderzeniową i rozmiary: S – XL. Rękawice bokserskie damskie wyróżnia kolorystyka uwzględniająca kobiece preferencje.

Rękawice do boksu dla kobiet - ze skóry syntetycznej czy naturalnej?

Dla początkujących odpowiednie będą rękawice ze skóry syntetycznej. Zawodowcom polecamy rękawice bokserskie ze naturalnej skóry. Najwygodniejsze będą z zapięciem na rzep, który zapewnia utrzymywanie się rękawic na miejscu i stabilizację nadgarstka. Rękawce powinny posiadać system zapewniający wentylację dłoniom.

W naszym sklepie każda pani trenująca boks znajdzie dobrej jakości rękawice dla siebie. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi produktami z oferty Daniken. Sprawdź rękawice chwytne oraz rękawice bokserskie dla dzieci.  Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium