Aktywność ruchowa ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Uprawiając sport, bez względu na to, czy preferujemy pływanie, czy np. sporty walki, musimy trenować w sposób przemyślany, czyli tak, by aktywność nie groziła nam kontuzjami i utratą zdrowia. Dbamy o to, by minimalizować ryzyko wystąpienia urazów. W sporcie nietrudno o takowe, ale wielu takim sytuacjom można przeciwdziałać. Zasada pierwsza i najważniejsza: rozgrzewka i rozciągnięcie mięśni. Zasada druga: chronimy części ciała najbardziej podatne na urazy. W sportach kontaktowych, a do takich należą sporty walki najczęstsze i najpoważniejsze kontuzje dotyczą kolan. Stosując ochraniacze na kolana, zmniejszymy ryzyko wystąpienia urazów tego skomplikowanego stawu.

Ochraniacze elastyczne kolan - ochrona i kompresja stawu kolanowego

W sportach, w których kolana narażone są na kontuzję podczas uderzeń czy kontakt z twardym podłożem (MMA, judo, karate, boks), ale praca nóg jest istotnym elementem uprawianej dziedziny sportu, elastyczne ochraniacze na kolana są koniecznością. Oprócz głównego zadania jakim jest ochrona przed urazami, to takie nakolanniki nie krępują ruchów, są lekkie i dobrze dopasowane by nie zsuwały się z nogi podczas treningu czy walki.

Jakie ochraniacze kolan wybrać ?

Ochraniacze powinny mieć anatomiczny kształt, wypełnienie piankowe bądź żelowe obszyte elastycznym materiałem, dobrze, gdy posiadają otwory lub siateczkę wentylacyjną w tylnej części lub są wykonane z oddychającego materiału. Mają zapobiegać urazom i amortyzować uderzenia.

Ochraniacze elastyczne kolan dostępne w naszym sklepie

W sprzedaży posiadamy elastyczne ochraniacze kolan dla dorosłych i juniorów, z wypełnieniem żelowym i neoprenowym, własnej marki - DANIKEN oraz uznanych producentów takich jak Venum czy RDX., które spełniają wszystkie powyższe warunki. Służymy pomocą i radą podczas zakupów w oparciu o własne doświadczenia i opinie trenerów i zawodników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium