Ochraniacze na stopy

Znaleziono produktów: 17

Sporty walki bywają kontuzjogenne i niebezpieczne. Czasem pozornie niewielki problem, może wykluczyć Was z ulubionej dyscypliny na kilka miesięcy. Stosują jednak ochraniacze na stopy dostępnej w tej kategorii, możesz być spokojniejszy o swoje kostki, pięty i palce.

Chcąc poczuć prawdziwą moc adrenaliny podczas pojedynku, warto zabezpieczyć swój organizm niezbędnymi ochraniaczami, które zapewnią komfort i spokój. W ten sposób będziecie mogli skupić się na przeciwniku i bezbłędnie planować dalsze ruchy.

Ochraniacz na stopy – kto najlepiej wykorzysta ich potencjał?

Oczywiście nie każda dyscyplina kontaktowa będzie obligować do stosowania takich akcesoriów. W przypadku boksu lub zapasów ochraniacze na stopy są zbędne. Jeśli jednak Wasz wybór padł na sport kopany, to każda sesja treningowa będzie wymagać odpowiedniego przygotowania.

Mocne kopnięcia mogą nie tylko powodować ból u przeciwnika, który przyjął cios, ale także u osoby atakującej. Siła mięśni czasem jest większa niż wytrzymałość ścięgien, kości i stawów, dlatego należy brać poprawkę na częstotliwość obciążających ćwiczeń, regenerację i zdolności swojego ciała. Każdy, kto zna przysłowie, że im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu, doskonale wie, co chcemy przekazać! Nie ma sensu ryzykować w czasie szkolenia, jeśli sama walka może być zagrożeń dla stanu Waszego zdrowia.

Jakie ochraniacze wybrać?

W dużej mierze zależne jest wszystko od umiejętności danego zawodnika. Osoby początkujące powinny wybrać tańszy model, ponieważ nie będą w stanie wykorzystać potencjału profesjonalnych ochraniaczy stóp.

Startując w zawodach, koniecznie trzeba przemyśleć asortyment z najwyższej półki. Nie tylko wentylacja, komfort i stabilizacja mają wtedy znaczenie. Zaawansowane stopki do taekwondo posiadają sensory, które maksymalizują kopnięcie. Należy jednak mieć pewność, że Wasz wybór jest dopuszczalny przez organizatorów i regulamin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium