Rękawice bokserskie skóra syntetyczna

Znaleziono produktów: 81

Myśląc o boksie, większość z nas widzi przed oczami rękawice bokserskie. I słusznie! Jest to bowiem niezbędne akcesorium, dzięki któremu możemy uprawiać ten sport nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie. Jeśli jesteś na początku swojej drogi, z pewnością stanąłeś przed dylematem, jakie rękawice bokserskie wybrać. Większość profesjonalistów na tym etapie poleca rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej.

Wysokiej jakości rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej

Do produkcji rękawic najczęściej stosuje się skórę syntetyczną i naturalną. To, z jakiego materiału wykonany jest dany sprzęt, ma wpływ na wygodę i trwałość oraz jego cenę.

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z boksem, chcesz spróbować tej nowej formy aktywności i nie wiesz, czy spodoba Ci się ona na tyle, by trenować regularnie – rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej będą najlepszym wyborem.

Jednak tutaj nie kończą się wątpliwości. Sprzęt tego typu może być wykonany z materiałów różnego rodzaju, a każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami. Z czego mogą być wykonane rękawice bokserskie? Skóra syntetyczna zazwyczaj powstaje z polichlorku winylu (PVC), poliuretanu (PU) czy mikrofibry. Modele wykonane z PVC i PU są najbardziej przystępne cenowo, ale jednocześnie odznaczają się większą podatnością na wszelkiego rodzaju pęknięcia i ścieranie. W przypadku mikrofibry sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Skóra z tego materiału to najwyższej jakości wyrób syntetyczny, który świetnie zastępuje naturalny odpowiednik. Nie tylko wygląda ona podobnie, ale także zachowuje się w niemal identyczny sposób. Co więcej, rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej wykonanej z mikrofibry są jeszcze wytrzymalsze niż te uszyte ze skóry naturalnej. Takie modele będą jednak trochę droższe niż te wykonane z wcześniej opisywanych materiałów.

Czym kierować się przy wyborze rękawic bokserskich ze skóry syntetycznej?

Tak naprawdę wybierając rękawice bokserskie, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje osobiste preferencje oraz możliwości finansowe. Rękawice ze skóry syntetycznej, z uwagi na swoją różnorodność, to propozycja zarówno dla początkujących, których budżet jest ograniczony, jak i bardziej doświadczonych miłośników boksu. Szukasz akcesoriów do boksu lub innego rodzaju sportu walki? Daniken to wieloletni producent i dystrybutor różnego rodzaju sprzętów, dzięki którym uprawianie tego rodzaju aktywności stanie się bezpieczniejsze i bardziej komfortowe! W naszej ofercie posiadamy również kaski bokserskie, które sprawdzą się podczas treningu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium