Kaski bokserskie i ochraniacze głowy

Znaleziono produktów: 77

W sportach kontaktowych ryzyko urazów głowy jest bardzo wysokie. Silne ciosy mogą siać spustoszenie w mózgu, a ich skutki być odczuwalne nawet po kilku latach. Zminimalizowanie ryzyka utraty zdrowia stało się sprawą priorytetową, stąd obowiązek zakładania ochraniaczy głowy podczas sparingów i turniejów i duże nakłady finansowe na badania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa trenującym i walczącym zawodnikom.

Ochraniacze głowy, kaski bokserskie treningowe i turniejowe

Amatorzy sztuk walk i trenujący zawodnicy powinni wybierać ochraniacze głowy bardziej zabudowane, czyli z ochroną łuków brwiowych, czoła, uszu szczęki. Wybierany kształt zależy od preferencji i doświadczenia zawodnika. Kaski turniejowe są mniej zabudowane, by w żaden sposób nie ograniczać widoczności walczącemu, ponieważ precyzja ciosów i ich blokowanie mają decydujący wpływ na przebieg walki. Wybór kasku powinniśmy uzależnić od uprawianej dyscypliny. Sporty uderzeniowe (boks, muay thai), wymagają większej ochrony głowy (kask bokserski grubszy, lepiej zabudowany), a np. do MMA, lepiej sprawdzi się model mnie zabudowany, lżejszy.

Skóra naturalna, syntetyczna, pianka – z jakiego materiału wybrać kask bokserski

Kaski bokserskie ze skóry naturalnej są bardziej wytrzymałe, mają lepszą wentylację, nie przesuwają się na głowie i mniej wchłaniają nieprzyjemne zapachy. Ochraniacze głowy ze skóry syntetycznej równie skutecznie chronią głowę, są tańsze, ale mniej wytrzymałe. Kaski piankowe - przeznaczone dla dzieci i początkujących zawodników głównie w karate i taekwondo. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochraniacza na głowę? Ważna jest warstwa wewnętrzna i wentylacja. Wypełnienie piankowe, żelowe lub kilku warstwowe w zaawansowanej technologii skutecznie amortyzuje siłę ciosów, a otwory wentylacyjne umożliwiają termoregulację. Kask bokserski, ochraniacz musi ściśle przylegać do głowy, ale nie powodować dyskomfortu (wybieramy odpowiedni rozmiar i mocne zapięcia).

Jesteśmy producentem i dystrybutorem ochraniaczy głowy własnej marki i uznanych firm (Top King, RDX, Sport Masters, Venum, Adidas). Stawiamy na komfort, jakość i aktualne trendy. Z naszymi produktami sporty walki są bezpieczniejsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium