Statyczna praca i ciągły stres, nie służą naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Receptą na “bolączki cywilizacyjne” jest aktywność fizyczna. O tym, że jesteśmy tego coraz bardziej świadomi mówi wzrost zainteresowania wszelkimi formami ruchu. Coraz częściej poszukujemy takich, gdzie można odreagować trudy dnia codziennego, stąd wzrost zainteresowania sportami walki. Wybierając boks, MMA czy Muay Thai musimy zaopatrzyć się w odzież treningową i nie jest to jakiś wymysł, bo każdy sport wymaga odpowiednich ubrań.

Spodenki sportowe - podstawowy element stroju treningowego boksu, Muay Thai, MMA

Swoboda ruchów - to powinna zapewniać odzież sportowa. Lekki, miękki, elastyczny i wytrzymały materiał nie krępujący ruchów i odporny na zabrudzenia (poliester Diamont Flex, spandex w połączeniu z technologią ClimeiLite), to sprawdzone tkaniny dla spodenek sportowych. Każdy z wyżej wymienionych sportów walki wymaga innego kroju spodenek do ćwiczeń.

Jakie spodenki do ćwiczeń wybrać do danej dyscypliny?

Spodenki bokserskie

Luźne, sięgające długością do połowy uda, z szerokim (do 7 cm.), elastycznym pasem z 3-4 wszytymi oddzielnie w materiał gumami.

Spodenki do Muay Thai

Te z kolei powinny być krótkie i mieć szerokie nogawki, by zapewniać swobodę kopnięć i oczywiście w pasie elastyczną gumę zabezpieczającą przed ześlizgiwaniem się odzieży.

Spodenki do MMA

Do treningu MMA wybieramy spodenki sportowe bardziej przyległe, sięgające do połowy uda lub przed kolano, dopasowane do anatomii ciała, kompensacyjne lub posiadające boczne rozcięcia nogawek. Dzięki lekkiemu uciskowi spodenek do MMA, unikniesz skurczów mięśni, a zyskasz lepszą koordynację.

Męskie i damskie spodenki sportowe w ofercie Daniken

W naszym sklepie kupisz wysokiej jakości sportowe krótkie spodenki takich firm jak Adidas, Venum, Extreme Hobby, RDX, a także naszej własnej marki Daniken. Bogata kolorystyka i rozmiarówka, ciekawe wzornictwo podkreślające charakter wybranej dyscypliny sprawia, że każdy znajdzie u nas spodenki sportowe dla siebie. W ofercie znajdują się spodenki Muay Thai i spodenki bokserskie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium