Urazy i kontuzje zdarzają się przy każdej aktywności fizycznej czy to jogging, czy sporty walki – nie istnieje sport pozbawiony ryzyka. Często na to ryzyko pracujemy sami, lekceważąc zalecenia np. zakładania ochraniaczy takich jak ściągacze kostki podczas treningów lub zawodów sportowych.

“Lepiej zapobiegać niż leczyć”

Nadwyrężenie stawu skokowego przytrafiło się pewnie niejednej osobie, z jeszcze większym prawdopodobieństwem, jeśli trenuje się sporty kopane, dlatego jak to mówią “lepiej zapobiegać niż leczyć” i podczas treningu czy zawodów zakładać ściągacze na kostki. Nie zajmują wiele miejsca, niewiele kosztują, a zmniejszają prawdopodobieństwo kontuzji.

Jak wyglądają ściągacze kostki?

Przypominają skarpetę bez części na palce i z dziurawą piętą. Rozciągliwy, niezwykle trwały materiał z jakiego są wykonane zapewnia im perfekcyjne przyleganie do kostki, nawet przy intensywnym ruchu ściągacze kostki nie przesuwają się, zachowują kształt. Otwarcie na pięcie nie tylko sprawia, że ściągacz lepiej przylega do stopy, ale zapobiega również ślizganiu się stopy po podłożu. Dodatkowo w wielu modelach ściągaczy zastosowano powłokę antypoślizgową. Bezszwowa technika szycia ściągaczy na kostki sprawia, że nie powodują one dyskomfortu czy otarć stopy. Tkanina neopranowa lub technologia regulowania temperatury zapewniają “oddychalność” ściągaczom.

Działanie profilaktyczne ściągaczy kostki

Chronią, usztywniają i wzmacniają staw skokowy, zmniejszają jego obciążenie, stanowią wsparcie kostki, zmniejszają napięcie mięśni, podnosząc temperaturę poprawiają krążenie krwi, czyli ogólnie mówiąc zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji stawu skokowego.
W naszym sklepie kupisz ściągacze kostki naszej własnej marki Daniken, a także takich producentów jak Dragon, Venum, RDX. Ściągacze na kostkę są pomocne podczas treningów czy zawodów, ale również ciekawie się prezentują dzięki kolorowym, neonowym obszyciom. Teraz tylko wystarczy wybrać rozmiar i złożyć zamówienie. Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium