Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Zdrowy styl życia staje się coraz częściej naszym świadomym wyborem. Zdrowo się odżywiamy i chętniej podejmujemy różne formy aktywności fizycznej. Od jakiegoś już czasu dużą popularnością cieszą się sporty i sztuki walki, które jak każda dziedzina sportu oprócz chęci, wymagają ćwiczeń. A jak ćwiczenia to potrzebne są przyrządy i akcesoria do ćwiczeń. Makiwary to sprzęt sportowy, który ma zastosowanie tam, gdzie liczy się siła i technika uderzeń. Przede wszystkim karate, boks tajski, taekwondo, wushu.

Współczesne makiwary

Różnią się nieco od tych tradycyjnych. Jak sama nazwa mówi makiwara powinna być “snopem słomy” i dawniej rzeczywiście makiwary robione były ze słomy ryżowej owiniętej w płótno. Współczesne makiwary mogą mieć formę elastycznej deski z poduszką amortyzującą lub worka do przywieszenia (np. na ścianę), składającego się z kieszeni z wypełnieniem (ziarno kukurydzy, piasek, groch).

Co dają ćwiczenia z makiwarą?

Przede wszystkim są niezbędne w ćwiczeniach technik ręcznych i nożnych - do precyzyjnych uderzeń na różnych wysokościach. Wzmacniają części ciała używane do ataków i blokowania, uczą kontrolowania mocy i wyczucia dystansu. Odpowiednia grubość i wypełnienie makiwary ma kluczowe znaczenia dla ochrony stawów osoby ćwiczącej.

W ofercie naszego sklepu posiadamy makiwary wykonane z trwałego winylu wypełnione kukurydzą bądź piaskiem lub makiwary “puste” do samodzielnego wypełnienia. Mają formę worka z kieszeniami do mocowania na ścianę za pomocą stalowych trójkątów. Każda kieszeń ma zapięcie na zamek błyskawiczny. Waga sprzętu zależy od rodzaju wypełnienia (10 kg – kukurydza, 15 - piasek). Trening z użyciem makiwary przeznaczony jest dla osób, które posiadają już pewne doświadczenie w sportach walki. Jeśli szukasz makiwary dla siebie lub do wyposażenia sali treningowej sklep Daniken służy radą i pomocą.

Sprawdź również broń do sztuki walki oraz hakamy. Zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium