Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Skakanki zwykle kojarzą się z dziecięcą zabawką, okazuje się jednak, że skakanka może mieć bardziej profesjonalne zastosowanie i służyć jako wszechstronny sprzęt treningowy. Oczywiście mowa o skakankach treningowych, które oprócz tego, że służą do skakania, ze skakanką ze sklepu z zabawkami niewiele mają wspólnego.

Skakanki sportowe – trening dla całego ciała

Ćwiczenia ze skakanką aktywizują do pracy praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała. Znakomicie wpływają na mięśnie nóg (łydek, ud, pośladków), a także na mięśnie barków, przedramion i nadgarstków. Skakanki treningowe są nieodłącznym elementem treningu bokserskiego, ale chętnie sięgają po nie także miłośnicy treningów fitness, cardio, a nawet biegacze. Skakanie na skakance uelastycznia i wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję i zwiększa wytrzymałość organizmu, poprawia zwinność, szybkość i skoczność, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

Skakanki treningowe - jaką wybrać?

Zaczynając trening ze skakanką, wybieraj te, z tworzywa PCV. Cięższa skakanka przyda się, kiedy wzmocnisz nieco organizm i przyzwyczaisz do treningu. Tradycyjne skakanki bokserskie wykonane są ze skórzanego rzemienia. Świetnie kształtują mięśnie ramion, barków, są dosyć ciężkie, więc nieodpowiednie dla amatorów. Skakanki są wyposażone w profilowane raczki z łożyskami, dzięki którym się nie zwijają i nie plączą. Do treningów bardziej zaawansowanych i intensywnych dobrym wyborem będą skakanki ze stalowej linki obciągniętej PCV, dodatkowo wyposażone w obciążniki w uchwytach, idealne do treningu wytrzymałościowego. Ciężarki można usunąć. Do ćwiczeń szybkościowych wybieraj lekkie skakanki z PCV.

Trening ze skakanką nie musi być nudny

Wybieraj różne techniki skakania, o różnym poziomie trudności: skoki obunóż, do tyłu, naprzemienne, krzyżując skakankę.
Profesjonalne skakanki treningowe do kupienia w naszym sklepie. Już dziś zadbaj o swoją kondycję i urozmaicony trening.

W naszej ofercie znajdziesz również urządzenia rozciągające oraz worki treningowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium