Opcje przeglądania

WORKI TRENINGOWE / BOKSERSKIE

Znaleziono produktów: 26
Worek bokserski dla dzieci Daniken Worek bokserski dla dzieci Daniken
Producent: Daniken
Cena: 99,00 zł
sztuka
zobacz więcej
Worek bokserski 100 cm - bez wypełnienia - 7202 Worek bokserski 100 cm - bez wypełnienia - 7202
Producent: Daniken
Cena: 209,99 zł
zobacz więcej
Worek bokserski 100 cm - z wypełnieniem - 7212 Worek bokserski 100 cm - z wypełnieniem - 7212
Producent: Daniken
Cena: 279,90 zł
zobacz więcej
Worek bokserski 120 cm - bez wypełnienia - 7203 Worek bokserski 120 cm - bez wypełnienia - 7203
Producent: Daniken
Cena: 249,99 zł
zobacz więcej

Trening z workiem treningowym ma wiele zalet. Jest on elementem procesu przygotowawczego zawodników do walki, ale może także stanowić doskonałe uzupełnienie codziennych treningów siłowych. Worki bokserskie są więc spotykane coraz częściej na siłowni i w klubach fitness, niektórzy nawet decydują się na zakup worka do domu, do prywatnego użytku. Worki treningowe umożliwiają wykonywanie ćwiczeń, które poprawiają kondycję fizyczną. Jest to trening ogólnorozwojowy, poprawiający sprawność, wytrzymałość, szybkość i koordynację ruchową. Podczas treningu angażujemy wiele partii mięśniowych. Jak potwierdzają specjaliści, trening z wykorzystaniem worka treningowego to wysiłek porównywalny do wysiłku towarzyszącemu podczas sprintu. Worki do boksu pomogą Ci więc również spalić zbędne kalorie.

Ćwiczenia z workiem treningowym - wzmocnienie uderzenia i budowa pewności siebie

Ponadto uzupełniając swój trening o ćwiczenia z workiem, wzmocnisz nie tylko siłę swojego uderzenia, ale również pewność siebie i pozbędziesz się negatywnych emocji. Nie można jednak zapominać, że worki do boksu z założenia mają doskonalić technikę sportów walki. Są to podstawowe przyrządy treningowe praktycznie w każdym z tych sportów. To, na co szczególnie zwracają uwagę trenerzy, szczególnie na początku swojej przygody ze sztukami walki, to kluczowa rola worków treningowych w nauce wyczucia dystansu podczas zadawanych ciosów.

Rodzaje worków treningowych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów worków treningowych. Najpopularniejszym jest worek klasyczny – worek bokserski. Może mieć różne wymiary i przeznaczony jest do doskonalenia technik ręcznych i kopnięć. Worek do treningu MMA wyróżnia się charakterystycznym kształtem pozwalającym dodatkowo trenować rzuty oraz techniki parterowe. Worki treningowe hakowe jest większy u góry i węższy na dole, przeznaczony jest do ćwiczeń ciosów hakowych. Są jeszcze grusze bokserskie, które świetnie sprawdzają się przy ćwiczeniach ciosów podbródkowych i hakowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium