Ochraniacze krocza do sportów walki

Odpowiedni ubiór w sztukach walki stanowi jeden z czynników mających wpływ na bezpieczeństwo zawodników. Wśród niezbędnych dodatków powinny znaleźć się odpowiednie ochraniacze, w tym ochraniacze krocza. Nazywany inaczej suspensor to ochraniacz, który wykorzystywany jest w sportach opierających się na bezpośrednim kontakcie, co jest uwarunkowane zwiększonym zagrożeniem kontuzji. Jego specjalna konstrukcja i budowa ma zapewnić ochronę przed urazami i kontuzją jednemu z najbardziej wrażliwych miejsc.

Ochraniacze krocza – boks, MMA, Muay tai i Krav Mage

Ochraniacze krocza chronią przed przykrymi konsekwencjami uderzenia oraz kopnięcia. Wykorzystywany jest w większości sportów walki. W Krav Madze kopnięcie w krocze to jedna z istotnych technik, jaka stosowana jest w tej sztuce walki. W przypadku boksu czy MMA nie jest to technika dozwolona, jednak bardzo często zdarzają się przypadkowe kopnięcia czy uderzenia w miejsce intymne. Ochraniacze krocza stosowane są m.in. w boksie, MMA, Muay tai, Krav Mage a także sportach parterowych, jak grappling czy brazylijskie jiu jitsu.


Istnieje kilka rodzajów ochraniaczy krocza, które przeznaczone są do poszczególnych sportów walki. W kick boxingu, gdzie są one obligatoryjne, wykorzystuje się ochraniacze wykonane z plastiku i całkowicie osłaniać krocze. Trenując boks, wybierz ochraniacz ze skóry syntetycznej bądź naturalnej. Dobrze sprawdzą się też suspensory z bawełny z plastikową miską ochronną. Ochraniacze krocza z materiału skóropodobnego z amortyzującą piankową warstwą są charakterystyczne dla taekwondo i karate.


Suspensory na krocze można nosić pod spodniami – szorty kompresyjne i paski jockstrap lub na szortach, które popularne są szczególnie w boksie. Te, które zakładamy pod szorty, są bardziej uniwersalne, jednocześnie jednak bardziej ciasne. A Ty jaki sport trenujesz? W naszym sklepie znajdziesz ochraniacze krocza do sportów walki przystosowane do ich specyfiki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium