Rękawice bokserskie dla dzieci

Znaleziono produktów: 13

W czasach, kiedy aktywność fizyczna dzieci dramatycznie spada, a otyłość staje się coraz większym problemem, do nas - rodziców należy niełatwe zadanie - zachęcić młodego człowieka do ruchu. Z pomocą przychodzą coraz liczniej powstające szkółki i kluby sportowe oferujące różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Sporty walki takie jak boks, kickboxing czy muay thai cieszą się sporą popularnością wśród nastolatków, a nawet młodszych dzieci. Ale jak każdy sport i boks wymagają odpowiedniego sprzętu, ochraniaczy, akcesoriów. Jako rodzice nie chcemy, by nasze dzieci były narażone na niepotrzebne kontuzje, dlatego jeśli nasza pociecha postanawia trenować boks (lub pokrewne sporty) musimy zaopatrzyć ją w rękawice bokserskie dla dzieci.

Podstawowe wyposażenie boksera, czyli rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie mają za zadanie amortyzować ciosy i zapobiegać urazom dłoni. Te, przeznaczone dla dzieci uwzględniają drobniejszą budowę dłoni i mniejszą wagę ciała dziecka. Rozmiar rękawic dopasowuje się do wagi zawodnika. Dla dzieci do 45 kg wybieramy rękawice o wadze 6 OZ; 45 kg - 60 kg – 8 OZ; 65 kg –78 kg – 10 OZ. Waga rękawic podawana jest w uncjach (OZ). 1 OZ to 28,4 g. “Sercem” rękawic jest piankowe wypełnienie, którego forma umożliwia odpowiednie ułożenie pięści, tak żeby chronić kciuk i resztę dłoni przed kontuzją, odpowiednio dobrana warstwa pianki amortyzuje ciosy. Przy wyborze rękawic bokserskich dla dzieci ważne jest zapięcie, które stabilizuje nadgarstek i nie pozwala rękawicom się przesuwać na ręce. Najlepsze zapięcie posiada rzep dodatkowo wyposażony w elastyczną gumę. Ponieważ dziecięce treningi nie są tak intensywne jak dorosłych, do treningów i sparingów wystarczą rękawice ze skóry syntetycznej.

Szeroki wybór rękawic bokserskich dziecięcych w naszym sklepie

Bogata kolorystyka uwzględniająca dziecięce preferencje, bardzo dobra jakość, rozsądna cena – kupuj rękawice w sklepie Daniken.

Sprawdź również odzież sportową dla dzieci oraz ochraniacze sportowe dla dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium