W sportach walki bardzo ważne jest przećwiczenie uderzeń i kopnięć w bezpośrednim kontakcie ze stawiającym opór przeciwnikiem. Ochraniacze tułowia zapobiegają powstaniu poważnych urazów podczas treningów, a więc ich stosowanie pozwala ćwiczyć technikę walki w sposób bezpieczny dla partnera lub trenera.

Ochraniacze tułowia — czym są?

Ochraniacze tułowia, znane również jako poducha na tułów czy pas trenerski, to sprzęt wykorzystywany podczas treningów Muay Thai, kichboxingu, MMA i wielu innych sportów walki. Są one niezbędnym elementem treningów w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem. Istnieją 2 podstawowe rodzaje ochraniaczy tego typu: ochraniacze na brzuch oraz ochraniacze tułowia, chroniące większą powierzchnię ciała.


Trener, który ma założony ochraniacz na brzuch, może być atakowany przez zawodnika na wysokość brzucha. Dlatego podczas niektórych treningów może być wymagany ochraniacz tułowia, który pozwala zawodnikowi atakować partnera na wysokość tułowia. W celu dodatkowego zabezpieczenia można założyć również poduchy na udo oraz na przedramię.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ochraniacza tułowia?

Konstrukcja każdego ochraniacza amortyzuje siłę ciosów, tym samym umożliwiając efektywny trening precyzji i techniki walki. Poduchy są wykonywane ze skóry naturalnej bądź materiału skóropodobnego, dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniom. Wypełnienie z reguły stanowi twarda, elastyczna pianka o grubości kilku centymetrów, która umożliwia bezpieczne i komfortowe ćwiczenia zarówno uderzającemu, jak i uderzanemu zawodnikowi. Wypełnienie jest lekkie i pozwala konstrukcji dopasować się do kształtu ciała. Ochraniacze tułowia, podobnie jak ochraniacze na brzuch, zazwyczaj są zapinane z tyłu na rzepy, z możliwością modyfikacji rozmiaru. Istnieją również ochraniacze wiązane z tyłu krzyżowo, które są trwalsze w porównaniu do zapięć na rzepy.
Wiedząc, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas treningów, mamy w swojej ofercie pas trenera i poduchę na tułów własnej marki. Dodatkowo oferujemy produkcję takich producentów jak Venum, Dae do, TOP KING. Wszystkie artykuły dostępne w naszej ofercie gwarantują trwałość i bezpieczeństwo w użyciu.

Zachęcamy do zapoznania się również z odzieżą do sztuk walki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium