Karate-ga BANZAI Karate-ga BANZAI
Producent: Daniken
Cena: 79,90 zł
zobacz więcej
Karate-gi BANZAI - czarna Karate-gi BANZAI - czarna
Producent: Daniken
Cena: 94,90 zł
zobacz więcej
Karate-gi KYOKUSHIN Karate-gi KYOKUSHIN
Cena: 120,00 zł
zobacz więcej
Karatega czarna - DAE DO Karatega czarna - DAE DO
Producent: DAEDO
Cena: 114,90 zł
zobacz więcej
Karatega SENSEI Karatega SENSEI
Producent: Daniken
Cena: 174,90 zł
zobacz więcej

Karate gi (karategi), niewtajemniczonym kojarzy się ze stylem walki, ale karategi, to po prostu tradycyjny strój do karate. Karate – sztuka walki wywodząca się z Okinawy w Japonii, znana na całym świecie, która doczekała się około 100 różnych stylów (bez użycia broni), w tym systemu psychofizycznego, polegającego na wewnętrznym doskonaleniu. Kimono do karate, to błędnie używane określenie karategi, ponieważ kimono oznacza tradycyjny japoński ubiór nie związany z karate.

Jaki ubiór do ćwiczeń karate?

Zaczynając przygodę z karate, należy pomyśleć o odpowiednim stroju do ćwiczeń. Wygodne spodnie i koszulka jak najbardziej, ale jeśli chcemy czuć się jednością z grupą i wybranym sportem, należy zaopatrzyć się w tradycyjny ubiór do karate, czyli karategi. Strój składa się z 3 części: kurtki (Uwagi), spodni (Zubon) i pasa (Obi). Występuje w dwu kolorach, białym i czarnym, z tym, że czarny jest kolorem zarezerwowanym dla mistrzów. Białe karate gi i biały pas – tego potrzebują początkujący zawodnicy. Karategi jest strojem luźnym, nie krępującym ruchów, szytym z bawełny o gramaturze od 6oz do 14oz (może być bawełna z poliestrem). Do wyboru mamy krój japoński (krótsze rękawy i nogawki spodni i dłuższa klapa), europejski - dłuższy rękaw, krótsza klapa, a także karate gi Kyokushin, czyli rękaw ¾, nogawki do stóp i japoński znak kanji na lewej piersi i shotokan - rękaw ¾ i nogawki spodni nad kostkę. Karategi z bawełny o mniejszej gramaturze jest lżejsze (polecane dla dzieci i początkujących zawodników), wyższa gramatura, to większy ciężar, ale i lepsza wytrzymałość.

Karate Gi w sklepie Daniken

W sprzedaży posiadamy różne rozmiary wysokiej jakości karategi uniwersalne, a także do preferowanego stylu. Zapytaj swojego trenera, który będzie odpowiedni dla Ciebie i zrób zakupy w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl