rękawice MMA

Znaleziono produktów: 27

Mieszane sztuki walki MMA (mixed martial arts), to dyscyplina sportowa, w której “zawodnicy sztuk i sportów walk, walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik” (Wikipedia). Popularny kierunek sztuk walk w ostatnich latach, ze względu na widowiskowość i zminimalizowane reguły. Pierwszy oficjalny turniej MMA, miał miejsce w USA w 1993r. W Polsce formalny pojedynek MMA odbył się w 2002r. Jednak korzeni MMA należy dopatrywać się już w igrzyskach w starożytnej Grecji – pankration (pięściarstwo połączone z zapasami).

Rękawice do MMA – podstawowym wyposażeniem zawodników

MMA jest sportem kontaktowym, w którym zawodnicy narażeni są na urazy. By zmniejszyć ryzyko ich występowania należy chronić najbardziej newralgiczne części ciała. Ponieważ w MMA dozwolone są ciosy, rzuty, pięści, dźwignie, duszenie, obalanie, więc praca rąk ma tu kluczowe znaczenie, a ochrona dłoni przed urazami, przy jednoczesnej możliwości stosowania chwytów, jest priorytetem dla zawodników. Rękawice MMA od 1997r. są obowiązkowe podczas walk i niezastąpione podczas treningów. Jakich rękawic potrzebują zawodnicy MMA? Takich, które mają odkryte palce i wewnętrzną część dłoni (zawodnik musi mieć możliwość chwytania). Rękawice MMA powinny posiadać solidny, szeroki rzep do usztywnienia nadgarstka i wypełnienie piankowe amortyzujące ciosy.

Rękawice MMA do sparingu i walki

Rękawice do MMA dzieli się na rozmiary: XS, S, M, L, XL - dostępne w opcji sparingowej i treningowej. Te pierwsze mają większą "bułkę" (np. MMA REX - RDX), natomiast drugie bardziej płaską (np. MMA RDX TRAINING). Rękawice ze skóry naturalnej czy syntetycznejJeśli jesteś na początku sportowej drogi MMA, wystarczą Ci rękawice MMA ze skóry syntetycznej, profesjonalistom polecamy skórę naturalną - rękawice są droższe, ale bardziej wytrzymałe. W sprzedaży posiadamy rękawice MMA własnej marki, a także wielu uznanych firm, ze skóry naturalnej i syntetycznej, w każdym rozmiarze - stawiamy na komfort i jakość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium