OCHRANIACZE ZĘBÓW

Znaleziono produktów: 37

Niezbędne podczas walki, jak również podczas każdego treningu. Ochraniacze zębów zapewniają ochronę przed uszkodzeniem szczęki, a także ubytkami w uzębieniu wywołanymi mocnymi ciosami skierowanymi w stronę twarzy. Możemy je podzielić na ochraniacze zębów jednowarstwowe i ochraniacze żelowe składające się z kilku warstw. Na zamówienie możliwe jest wykonanie również ochraniaczy protetycznych.

Ochraniacze zębów – MMA, boks i inne sztuki walki

Ochraniacze jednowarstwowe i wielowarstwowe występują jako ochraniacze pojedyncze i podwójne. Pierwszy rodzaj chroni górną szczękę, z kolei drugi zapewnia ochronę górnych oraz dolnych zębów. Wykonane są w większości przypadków z tworzywa, najczęściej jest to silikon. W podstawowych modelach nie stosuje się zaawansowanej technologii, prosta budowa sprzyja jednak swobodnemu oddychaniu, dlatego takie ochraniacze na zęby są wybierane przez początkujących sportowców, jak też jako akcesoria treningowe.

Bardziej zaawansowanymi ochraniaczami są ochraniacze żelowe. Mogą składać się z dwóch lub trzech warstw. Warstwa żelowa tłumi wstrząsy, jakie występują po uderzeniu. Doskonale dopasowują się do szczęki dzięki dużej plastyczności. Druga i kolejna warstwa rozprasza siłę uderzenia, zapewniając ochronę nie tylko zębom ale też głowie. Przepływ powietrza i odbiór śliny ułatwiają specjalne kanaliki.

Podwójne czy pojedyncze? Jakie ochraniacze na zęby wybrać?

Ochraniacze podwójne zapewniają skuteczniejszą ochronę, dla wielu są jednak niewygodne w noszeniu, szczególnie jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z boksem, MMA czy innymi sportami walki. Na trening polecamy ochraniacze zębów pojedyncze. W przypadku zawodów czy też profesjonalnych treningów może się okazać, że taka ochrona będzie niewystarczająca. To sytuacje, kiedy lepszym rozwiązaniem będzie ochraniacz na zęby podwójny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium