Semi contactpoint fight lub walka przerywana, to forma rywalizacji sportowej znana z kick – boxingu. Walka rozgrywa się na planszach (tatami) i jest punktowana. Mniej liczy się tu siła mięśni, a szybkość i technika dozwolonych ciosów. Po każdym, dozwolonym trafieniu sędzia przerywa walkę i przyznaje punkty, po czym zawodnicy wracają na miejsce i ponownie rywalizują. Zawodnicy obowiązkowo walczą w kaskach, ochraniaczach i rękawicach. Warto wspomnieć, że wielu znanych kickbokserów zaczynało od semi contact (Joe Levis).

Jakie rękawice do semi contact?

Wybieramy rękawice przeznaczone do tej formuły walki. Rękawice semi contact kształtem przypominają rękawice bokserskie, ale istotą rękawic semi jest odkryta wewnętrzna część tzw. open hand. Ergonomiczny kształt, głownia o wysokim profilu, usztywnienie kciuka i wypełnienie z gęstej, wielowarstwowej pianki ułatwiają precyzję ciosów i skutecznie amortyzują uderzenia, zabezpieczają przed urazami i kontuzjami. Rękawice dobrze trzymają się na dłoni i stabilizują nadgarstek dzięki zapięciu na pasek i rzep. Elastyczna skóra syntetyczna, z której są uszyte rękawice zapewnia im wytrzymałość.

Rękawice semi w naszym sklepie

Posiadamy w sprzedaży rękawice do semi contact własnej marki (Daniken) oraz niemieckiej (Top Ten). Osobiste doświadczenia, kontakty z trenerami i zawodnikami zaowocowały stworzeniem rękawic wysokiej jakości, wytrzymałych i w pełni profesjonalnych. Z rękawic do semi dostępnych w naszym sklepie mogą korzystać zarówno osoby początkujące jak i zaawansowani zawodnicy. Dla małych i większych dłoni - każdy znajdzie swój rozmiar i preferowany kolor (czarny, czerwony, biały czy niebieski). Odwiedzając nasz sklep, masz gwarancję, że zakupione rękawice semi (także inne artykuły do sportów i sztuk walki), są tym, czego potrzebujesz.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium