Pierwsze rękawice chwytne pojawiły się w latach 80. XX na japońskich galach Shooto (walki zapaśnicze z możliwością zadawania ciosów). Obowiązek toczenia walk w rękawicach wprowadziła UFC w 1997 roku. Pierwszy pojedynek MMA w Polsce, stoczony w rękawicach chwytnych odbył się w 2002 roku.

Najważniejsze cechy rękawic chwytnych

Rękawice chwytne są mniejsze i lżejsze niż bokserskie. Wykorzystywane są do walk MMA, grapplingu, krav magi i sportów pokrewnych. Ich cechą charakterystyczną jest budowa umożliwiająca zadawanie ciosów pięścią i jednocześnie dzięki odsłoniętym palcom stosowanie różnorodnych chwytów (dźwignie, rzuty, duszenie).

Mogą to być rękawice z całkowicie odkrytymi palcami lub z zabezpieczeniem palców od zewnątrz. Te drugie wykorzystywane są najczęściej do treningów i w zawodach amatorskich. Rękawice chwytne mają za zadanie usztywniać nadgarstek, chronić śródręcze przed urazami i amortyzować uderzenia dzięki piankowemu wkładowi, jednocześnie zapewniać maksymalną swobodę ruchów chwytnych dłoni. Zapięcie na rzep wyposażony w elastyczną gumę zapewnia utrzymywanie się rękawic na dłoniach i zapobiega ich zsuwaniu. Niektóre modele posiadają dodatkowo długie pasy służące do wzmacniania nadgarstków. Rękawice chwytne mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej, przy czym wewnętrzną warstwę stanowi miękki materiał zapobiegający otarciom.

Jakie oferujemy rozmiary rękawic chwytnych?

Rękawice są dostępne w rozmiarach od XS do XXL. Zarówno kobiety jak i mężczyźni znajdą odpowiedni rozmiar i model rękawic dla siebie. Zróżnicowana oferta w naszym sklepie (pod względem kolorystyki, wzornictwa, producenta, rozmiaru, materiału) spełni oczekiwania najbardziej wymagających zawodników.

Doskonała jakość oferowanych produktów i fachowa porady sprzedających, na które zawsze możecie liczyć, to niezaprzeczalne atuty naszego sklepu. Sprawdźcie również ochraniacze dłoni oraz rękawice semi contact. Zapraszamy do Daniken!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium