Judo to tradycyjna i wspaniała sztuka walki, która posiada wyjątkową historię. Narodziła się już w XVII wieku, chociaż korzenie judo sięgają nawet VIII wieku. Japonia może być niezwykle dumna z tego, że kultura tego sportu przetrwała do dziś i zawodnicy wciąż chętnie wychodzą na matę niezależnie od wieku. W naszym sklepie znajdziecie judogi kimona najwyższej jakości. Jest to podstawowy asortyment, który powinien posiadać każdy zawodnik – niezależnie, czy w czasie starcia, czy tylko podczas treningu. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z produktami, które nasza załoga starannie przygotowała w tej kategorii.

Judo-gi kimono - pierwszy strój do walki na świecie

Zestaw składa się z trzech elementów. Są to spodnie, biała góra z bardzo twardej, grubej i wytrzymałej bawełny oraz pas, który oznacza doświadczenie, staż i umiejętności zawodnika. Oferowany jest zazwyczaj w kolorze białym i niebieskim. Zazwyczaj taka różnorodność stosowana jest w celu rozróżnienia sportowców, podczas sparingów i walk. W Japonii wciąż wykorzystywane są jedynie białe stroje. Jeden reprezentant zakłada wtedy czerwoną opaskę, która jest także hołdem dla kraju. Chociaż kimono kojarzone jest raczej z popularnym karate, to właśnie judo wprowadziło do świata japońskich sztuk walk ten element – inne szkoły go jednak szybko podchwyciły.

Kimono Judo-gi dla dzieci i dorosłych – mamy wszystkie rozmiary

Posiadamy zarówno duże judo-gi kimono dla dorosłych, jak i znaczniejsze mniejsze modele dla dzieci. Judo nie ma ograniczeń wiekowych, a im wcześniej Wasza pociecha zacznie korzystać z treningów, tym większe prawdopodobieństwo, że uda się jej osiągnąć sukces w tej dyscyplinie sportowej. Warto spróbować swoich sił we wszystkich alternatywach – zwłaszcza jeśli pozwolą Wam się rozwijać i udostępnią większe możliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium