RĘKAWICE BOKSERSKIE

Znaleziono produktów: 196

Boks – jego korzenie sięgają starożytności, ale rękawice bokserskie wprowadzono dopiero w XIX wieku. Obecnie są one podstawowym wyposażeniem pięściarza, ale jest to stosunkowo “młody” element ekwipunku bokserskiego. Chociaż rękawice bokserskie wynaleziono w 1747 roku, to dopiero w 1867, w Wielkiej Brytanii ustanowiono zasady, które nakazywały zawodnikom zakładanie rękawic podczas walki w ringu.

Rękawice bokserskie - bezpieczeństwo zawodnika ponad wszystko

Groźne urazy podczas walki na gołe pięści, wymusiły stosowanie rękawic w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom uprawiającym sporty walki. Rękawice bokserskie chronią ręce pięściarza, amortyzują ciosy i często decydują o przebiegu walki. Jeśli trenujesz boks lub dopiero zaczynasz przygodę z pięściarstwem, skup się na wyborze rękawic, ponieważ mają one znaczenie dla Twojego komfortu, zdrowia i techniki walki.

Na co zwrócić uwagę, kupując rękawice bokserskie?

Rękawice bokserskie powinny mieć “bułowatą”, wypukłą budowę i wypełnienie ze spienionego poliuretanu, który nie może się przesuwać ani zmieniać kształtu, ponieważ ma chronić dłoń przed kontuzjami. Ważna jest także dobra wentylacja. Rękawice bokserskie mogą być wykonane z naturalnej skóry zwierzęcej bądź syntetycznej, która jest tańsza i dla zaczynających przygodę z pięściarstwem są wystarczające. Rękawice bokserskie mają określona wagę podawana w uncjach, 1 uncja – 28,4 g. Dostępne są 6-8, 10, 12, 14, 18, a nawet 20. Najpopularniejsze 10 – 12 Oz. Najlżejsze dla dzieci i kobiet o drobnych dłoniach. Jeśli ważysz 45 - 65kg - wybieraj rękawice 8; 65 - 78kg - 10; 79 - 90kg - 12; powyżej 90kg - 14 –16. Są to sugerowane opcje wyboru uncji, jeżeli masz wątpliwości zapraszamy do kontaktu! Klasyczne rękawice są sznurowane, ale rękawice bokserskie na rzepy są wygodniejsze do mocowania na ręku.

Wykorzystując własne doświadczenia, współpracując z trenerami i zawodnikami, produkujemy rękawice bokserskie pod własna marką, ale w sprzedaży posiadamy także rękawice takich producentów jak Venum, Masters, Adidas, RDX czy Yokkao. Solidnie wykonane, w bogatej kolorystyce w wersji męskiej i damskiej, skórzane i syntetyczne rękawice bokserskie, czekają by zmierzyć się na ringu z przeciwnikiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium