Jak dbać o rękawice bokserskie? 0
Jak dbać o rękawice bokserskie?

Po pół roku trenowania zakładacie swój sprzęt i czujecie, że ten zapach to nie kwestia ciężkiego treningu? Macie ochotę wrzucić go do pralki? - niestety ten chwyt jest niedozwolony w przypadku rękawic. Pranie rękawic bokserskich nie wchodzi bowiem w grę! Brak dbania o sprzęt szybko przynosi swoje efekty. Taka sytuacja nie jest komfortowa ani dla Was, ani dla Waszego sparring partnera.

Często przy zakupie sprzętu pytacie jak dbać o rękawice bokserskie? Dostajecie wtedy od nas informację, że w zależności jaki rodzaj materiału wybierzecie, tak długo będziecie się cieszyć "świeżością" swojego zestawu treningowego. Skóra naturalna, jest bardziej wytrzymała i posłuży nam na dłużej, ale tylko jeżeli będziemy o nią dbać. Mimo, że jest to materiał, który słynie ze swojej wytrzymałości, przy braku odpowiedniej pielęgnacji może szybko się zniszczyć. Konsekwencją braku konserwacji skóra może zacząć pękać - co spowoduje wymykanie się pianki, a w następstwie zmniejszy to bezpieczeństwo na treningach.

Jak pielęgnować rękawice ze skóry naturalnej?

Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej można nawilżać z zewnątrz raz na miesiąc tłuszczem do skóry lub zwykła wazelina kosmetyczna. Zabieg ten wydłuży żywotność skóry, zakonserwuje ją i odświeży. Wnętrze rękawic jest bardzo wymagające. W kontakcie z potem - bez odpowiedniej pielęgnacji - szybko nasiąknie nieprzyjemnym zapachem. Bardzo ważne jest, aby nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale właśnie, ze względów higienicznych zakładać owijki bokserskie pod rękawice. Pot, który wytwarza się podczas godzinnych treningów wchłania bandaż, który należy prać po każdym treningu. Dzięki temu możemy się cieszyć dłużej świeżością rękawic. Rękawice tylko i wyłącznie suszymy, wietrzymy w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i przede wszystkim nie zapominamy o wyciągnięciu ich z torby po treningu. ;) 

Mała wskazówka od nas: zwykłe ręczniki papierowe można wkładać również  na kilka godzin do rękawic, aby wyciagnęły nadmiar potu. Czasem najprostsze sposoby są najlepsze. 

Jak dbać o rekawice bokserskie?

Jak czyścić rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej?

Zastanawiasz się jak wyczyścić rękawice bokserskie tego typu? Rękawice bokserskie ze skóry syntetycznej wystarczy z zewnątrz przecierać wilgotną szmatką i dbać jak o te skórzane. Dodatkowo na rynku są dostępne suszarki do rękawic lub pochłaniacze wilgoci, które mogą wspomóc utrzymywanie sprzętu w należytej higienie (suszarki, jak i pochłaniacze z łatwością można nabyć w sklepach sportowych). 

Dezodoranty do sprzętu uzupełniająco pomagają w niwelowaniu brzydkiego zapachu, mają działanie przeciwbakteryjne i grzybobójcze. Jeśli zależy nam na trwałym i komfortowym użytkowaniu sprzętu, warto pamiętać o jego należytej pielęgnacji. Trenujmy bezpiecznie, z przyjemnością i bez zatykania nosa. ;) 

Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące dbania o rękawice bokserskie, kontaktujcie się z naszym sklepem mailowo lub telefonicznie - albo odwiedźcie nas osobiście w Krakowie!

Zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium