Skąd wywodzi się Taekwondo oraz jak zacząć z nim swoją przygodę? 0
Skąd wywodzi się Taekwondo oraz jak zacząć z nim swoją przygodę?

Pochodzenie Taekwondo

W 2000 roku Taekwondo WT zostało pełnoprawną dyscypliną olimpijską. Skoczność, precyzja kopnięć, dynamika, ale również dyscyplina i pielęgnowanie tradycji – tak możemy ująć tkd olimpijskie w kilku słowach. Taekwondo pochodzi z Korei i w zamyśle miało służyć do celów militarnych. Koreańska pisownia taekwondo składa się z trzech znaków, które oznaczają:

  • Tae - “noga”
  • Kwon - “pięść”
  • Do - “droga”

Podążając za znaczeniem taekwondo łączny aspekt techniczny wykorzystujący całe ciało z przeżyciem duchowym.

Brzmi interesująco? Zastanawiasz się czy rozpocząć swoją przygodę z tym sportem? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Daedo - wiodąca marka sprzętu do Taekwondo 

My, osobiście mocno jesteśmy związani z tą dyscypliną i nieprzerwanie od ponad 15 lat współpracujemy z główną, wiodącą marką/firmą Daedo International. Daedo wspomaga i rozwijają taekwondo WT poprzez swoje technologie. Jest hiszpańską firmą, ale ich założyciele pochodzą z Korei, dlatego z taką pasją podchodzą do sztuk walki. W głównej mierze skupiają się na produkcji ochraniaczy i elektronicznego systemu do punktowania właśnie w taekwondo WT. Od kilku lat również oferują sprzęt i odzież z aprobatą do dyscyplin takich jak: ITF, WKF i IJF. W 2018 hucznie świętowali 35lecie swojej firmy, gdzie nasza delegacja odbyła szkolenie produktowe, uczestniczyła w uroczystej gali i zwiedziła zakątki pięknej Barcelony. 

Team Daniken na urodzinach Daedo

W tym roku Daedo obchodzi swoje 40lecie z mottem „The path to greatness” - co pokazuje jaką mocną mają pozycję na rynku sztuk walki.

Trenując taekwondo WT potrzebujesz specyficzny, specjalnie dedykowany do tej dyscypliny sprzęt. Specjalnie sporządziliśmy listę, która pomoże Ci wyposażyć się przed przygodą z tym sportem!

Jaki sprzęt i akcesoria do Taekwondo kupić?

Stopki elektroniczne Taekwondo GEN2 TK-STRIKE

Ochraniacze stóp GEN2 TK-STRIKE wyposażone są w 11 sensorów, dzięki którym naliczają każde techniczne uderzenie. Współpracują z elektronicznym kaskiem oraz hogo GEN2. 

Produkt wykonany jest w formie skarpety, która przylega bezpośrednio do ciała, nie ograniczając ruchów. Stópki dopuszczone są do międzynarodowych zawodów w taekwondo olimpijskim, posiadają certyfikat WORLD TAEKWONDO.

sprzęt do taekwondo stopki elektroniczne taekwondo gen2 tk strike

Ochraniacz tułowia Hogo - Dae do

Dwustronne hogo treningowe, wykonane wedle aktualnych przepisów WT - dodatkowa ochrona ramion i boków. 

W taekwondo ochraniacz tułowia to zdecydowanie niezbędnik dla każdej trenującej osoby ze względu na specyfikę uderzeń w korpus. Hogo - Dae do wypełnione jest pianką, która tłumi siłę uderzeń i chroni ciało.

sprzęt do walki taekwondo - ochraniacz ulowia hogo dae do

Ochraniacz piszczeli z dopuszczeniem WT DAE DO

Ochraniacze na piszczele do taekwondo, posiadają świetne wyprofilowanie, które zapewnia idealne dopasowanie się do nogi trenującego. Ochraniacze na piszczele z doouszczeniem WT Dae Do - Pro zapinane za pomocą dwóch grubych gumowych pasków na rzep.

ochraniacze taekwondo - ochraniacz piszczeli z dopuszczeniem wt dae do

Ochraniacz przedramienia DAE DO z dopuszczeniem WT DAE DO

Ochraniacz przedramienia Dae Do do taekwondo, tak samo jak piszczeli, wypełniony został średnio twardą pianką o profilu, który idealnie dopasuje się do ręki.

ochraniacze taekwondo - ochraniacz przedramienia dae do z dopuszczeniem wt dae do

Dobok - koniecznie wkładany przez głowę

Wybór doboku głównie od tego zależy na jakim poziomie już się znajdujesz

Doboki z czarną plisą przysługują osobom, które zdobyły czarny pas. 

akcesoria do taekwondo - dobok/taekwondo sprzęt - dobok

Ochraniacz dłoni SPEED

Treningowe ochraniacze dłoni SPEED taekwondo nie krępują ruchów i świetnie leżą na dłoni. Długi pasek na rzep bardzo dobrze stabilizuje nadgarstek. W naszej ofercie znajdziecie również Ochraniacz dłoni DAEDO COMPETITION z certyfikatem WT.

ochraniacze do taekwondo - ochraniacz dłoni speed

Co jeszcze warto wiedzieć na temat sprzętu do tej dyscypliny?

Podsumowując, jeżeli bierzesz na poważnie treningi taekwondo WT, koniecznie powinieneś wyposażyć się w podstawowy sprzęt, który sugerujemy powyżej. Na pewnym etapie trener zapewne będzie wymagał zakup kasku, ochraniacza na zęby oraz suspensora.

akesoria do taekwondo - kask do taekwondoakcesoria do taekwondo - suspensorakcesoria do taekwondo - /ochraniacz na zęby

Na zawody zostaną przekazane Ci specjalne produkty, które wyposażone są całkowicie w system elektroniczny z sensorami liczącymi punkty za uderzenia. Ale tym się nie musisz martwić - Twój trener na pewno o to zadba! 

sprzęt do walki taekwondo dae do

Team Daniken

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium